MARCEL Fronko

6 komentárov

 1. hogy
  30. októbra 2016 @ 15:10

  Skvelý článok, skutočne! Píšeš mi z duše a myslel som si, že mnohé z tých vecí musia všetci chápať a práve dnes som zase zistil, že nie…
  Veľa šťastia na cestách! 😉

   

  Reply

  • Marcel
   30. októbra 2016 @ 21:29

   diky Hogy 🙂 vela stastia na cestach aj tebe a s palcom hore 🙂

    

   Reply

 2. Majka
  30. októbra 2016 @ 13:51

  Marcel, pekne si zhrnul niektoré myšlienky, ktoré cestovateľom občas nahlodávajú myseľ. Je pravda, že sa s týmito otázkami stretne snáď každý, kto sa rozhodol stráviť nejakú časť svojho produktívneho veku v zahraničí cestovaním. Ale musím podotknúť, že my ženy cestovateľky to máme ešte o trošku komplikovanejšie. My musíme riešiť aj načasovanie založenia rodiny, lebo to potom môžme prešvihnúť…
  Ja osobne milujem cestovanie a veľmi mi teraz chýba. Rada by som sa vrátila do obdobia, kedy som s ruksakom na chrbte objavovala nové miesta a spoznávala nové kultúry, učila sa nové jazyky atď. Teraz namiesto toho s veľkým bruškom očakávam príchod prvého potomka. Verím, že toto je tiež časť života, ktorá prinesie vzrušenie a malé zázraky. A časom zas príde obdobie, kedy nasadím tulácke topánky.
  Vrátim sa ešte k bodu “rodina a kamaráti”. Toto si naozaj pomenoval správne, že je to daň za cestovanie. Pokiaľ je to možné, udržujte s rodinou dobré vzťahy a ak máte možnosť, byť s nimi, buďte! Nikdy by som si neodpustila, keby som bola práve v zahraničí, keď pred rokom umrel môj ocko a nemohla som sa s ním stráviť pár posledných chvíľ a naposledy sa s ním rozlúčiť.

   

  Reply

  • Marcel
   30. októbra 2016 @ 21:33

   ahoj Majka 🙂 dakujem za koment ! ja ta stale povazujem za cestovatelku 🙂 a ked si splnis tie prijemne rodicovske povinnosti tak sa znova vyberes niekam za dobrodruzstvom 🙂 mozno aj s malym/malou, neviem co to bude 😛 Drzim prsty, nech je vsetko v poriadku!

    

   Reply

 3. Marcel
  23. októbra 2016 @ 11:19

  Diky Michal za koment 🙂 Myslim, ze vela z nas cestovatel riesi to iste, je to cena za to vsetko pekne co nam cestovanie dava 🙂 v ktorych dvoch bodoch si sa teda nenasiel ak mozem vediet ?

   

  Reply

 4. Michal
  23. októbra 2016 @ 11:10

  Ahoj. Stretával som sa denno-denne na cestách s podobnými otázkami a zdalo sa mi to čudné, miestami depresívne najmä pokiaľ ide o tú budúcnosť a vek. Vďaka že si mi týmto článkom ukázal že nie som sám, ktorý sa s podobnými problémami potýka. Pre mňa perfektné čítanie lebo som sa asi v ôsmich bodoch úplne videl 😀 …Držím palce na ďalších cestách.

  S pozdravom

  Michal Szabó.

   

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.